Gelin size ufak bir hikaye anlatayım öyle başlayalım. Yıldız Tilbe, İzmir’de doğmuş ve büyümüş bir kız çocuğu. Okula gidip gelirken bir gazinonun önünden geçer ve her geçtiğinde şarkı söyleyerek yürür. Bir gün ailesinin durumundan dolayı okulu bırakır ve çalışmaya başlar. Fakat şarkı söylemek ve sahneye çıkmak zaman içerisinde onun için daha büyüleyici bir hale gelmiştir. Artık dayanamaz ve gazinoda şarkı söylemek için elinden geleni yapar. Bir gece gazinoda şarkı söylerken içeri “Sezen AKSU” gelir. Sezen AKSU’ da İzmirli bu arada. Sahne sonrası Yıldız’ ı yanına çağırır ve istanbul’ a götürmek istediğini söyler. Yıldız teklifi kabul eder toparlanır istanbul’ a Sezen Aksu’ nun evine yerleşir.

Zaman içerisinde Yıldız popüler olmaya başlar. Sezen Aksu hep destektir. Fakat Sezen Aksu Onno Tunç’ un vefatı üzerine sarsılır. Bir zaman sonra Uzay Heparı hayatına girer. Gel zaman git zaman Uzay, Sezen AKSU’ ya gidip geldikçe Yıldız Tilbe ile aralarında dedikodu çıkar. Sezen Aksu Yıldız Tilbe’ ye sırtını döner. Yıldız, istanbul’ da pek iş bulamaz ama farklı şehirlerde gazino işleri kovalar. Zaman içerisinde diğer sanatçılardan destek görür ve yazdığı sözler ile pop müzik camiasına adını yazdırır. Hatta bir şarkısının Uzay Heparı için yazıldığı dedikodusu dolanır. Uzay Heparı vefat eder, Sezen Aksu yalnız kalır. Yıldız Tilbe uzun yıllar sahne alır albüm yapar ve en büyük üzüntüsü Sezen Aksu ile barışmak ister. Geçtiğimiz yıllarda ikili barışır ve ortak bir yayın ile duyururlar birlikte olduklarını.

İşte bu macera içerisinde sözleri Yıldız Tilbe’ ye ait bu şarkı, Melek MOSSO yorumu ile Youtube platformunda yayınlanır. Şarkı tekrar popüler olur. Biz de “Vursalar Ölemem” şarkısının akorlarını, ritmini ve nasıl çalındığını detayları ile “gitar dersi” olarak sizler için hazırladık. Vursalar ölemem “akor” ritim şarkı sözleri ve nasıl çalındığı youtube kanalımızda ve bu platformda yerini almıştır.

Beğeneceğinizi düşünerek yayınlıyoruz ve hatalarımız için af diliyoruz. Müzik dolu günler diliyoruz…