Teoman denince bir çok kişinin aklına Teoman’ ın bar çıkışı hali gelebilir. Ki benim de geliyor arada, Fakat Teoman bir çok kadının kalbini bar çıkışlarında değil, söylediği şarkılarla çaldı hani haberiniz olsun.

Bu şarkılardan biri de “Gönülçelen” şarkısıdır. Gitarda çalması ve söylemesi kolay bir şarkı. Basit akorları çözdüyseniz bu şarkıyı çalmak kendinizi iyi hissettirecek. Aynı zamanda iyi de bir repertuar şarkısı olacaktır. Eminim her yerde söylemek isteyeceksiniz ve herkes size eşlik edecek. Ama önce “Gönülçelen şarkısının akor” ritim ve şarkı sözlerinden oluşan gitar dersimize bir göz atalım.

En basit ritm kalıbı ve en basit akorlarla çalmanız mümkün. Hatta sözleri bile söylemenize gerek yok. Çevrenizdeki insanlar bilirler ve eşlik ederler eminim. Hazır Teoman’ dan bahsediyorken küçük bir de not düşelim. Kupa Kızı ve Sinek Valesi şarkısının klibi Türk Müzik Tarihindeki ilk basit anime kliplerden biridir. Anime diyince kimi biliyorsunuz? Manga. Evet doğru cevap. Manga’ dan önce bu ülkede anime bir klip yapıldı ve o da Teoman’ ın şarkısına yapıldı. Lafı geçmişken söyleyim dedim.

Evet yeterince kafa ütülediğime göre hadi önce şarkıyı dinleyin sonra gelin birlikte çalışalım. “Gönülçelen Akor” ritim ve şarkı sözleri burada sizleri bekliyor. Herkese müzik dolu günler diliyoruz…