“Şebnem Ferah” 1990’ lı yıllarında tüm ülke gençliğinin hayranlık duyduğu, kızıl saçlı ve bir o kadar da sert müzikle piyasaya giren bir kadın şarkıcı tanıdık. Tarzı, tavrı ve şarkılarıyla kendini ve müziğini sevdiren Şebnem FERAH, Türk Rock Müziği’ ndeki yerini zaman içerisinde daha da sağlamlaştırdı.

Yaptığı albüm çalışmaları, şarkıları ve klipleriyle her zaman ses getirdi. Hatta öyle popüler oldu ki bir çok üniversitenin bahar şenliğinde sahne aldı. 2003 Yılında kelimeler yetse albümünü çıkardı ve piyasada fırtına estirdi. Ben Şarkımı Söylerken klibi ile bütün bir yazı geçirmiştim. Hatta aldığım nadir orijinal albümler dendir. Kelimeler Yetse albümü Yıl 2004, Ya da 2003. Erciyes Üniversitesi Bahar Şenliklerinde sahneye çıkacağını duyduğumuz anda planımızı yaptık arkadaşlarla ve o gün Şebnem’ i dinlemeye gittik (hemen samimi olup şebnem dedim farkındaysanız). Yalnız arkadaşlarım dolayısıyla sadece Şebnem’ i değil tüm grup üyelerini tanıyordum. Metin Türkcan (elektro gitar), Ozan Tügen (klavye), Buket Doran (bas gitar) ve Aykan İlkan (baterist).

Tabi bu mükemmel grup aynı hızla yoluna devam etti ve harika projelere imza attı. Can Kırıkları, Benim Adım Orman, Od gibi albümler Rock Müzikte birer kilometre taşı olarak kabul gördü. 2001 yılında yayınladığı Perdeler albümündeki bir şarkıyı “Sil Baştan” ‘ tekrar seslendirdi.

Biz de bu şarkının yani “Sil Baştan şarkısının Akor” ritim ve şarkı sözlerini gitar dersi haline getirdik. Çalması kolay söylemesi keyifli bir başka şarkıyı daha repertuvarımıza ekledik ve büyük keyif aldık. “Sil Baştan Akor” ritm ve şarkı sözleri ile sizlerle. Yeterince konuştuğuma göre artık gidebilirim. Müzik dolu günler diliyorum…