Gitar çalmak bazı pratik bilgilerden sonra kolay olmaya başlayacak. Eminim bunu defalarca tekrarladım. Ama gerçekten öyle, Özellikle bu dersin konusunu hallettiğiniz zaman. Dikkat Müzisyen Var kanalının bu haftaki konusu “Beni Al” şarkısı.

“Pinhani” grubunu eminim duydunuz. Hadi diyelim ki duymadınız, Kavak Yelleri dizisini de mi izlemediniz? Diyelim onu da izlemediniz. Bir ara her gün her saat yayınlanıyordu. Otobüs duraklarında, kaldırımda, pide fırınlarında, bakkalların televizyonlarında hatta market kasasında bile yayınlanıyordu … Şimdi hatırladınız. He he o dizi. İşte Kavak Yelleri dizisinin müziklerini yapan grubun şarkısı bu. Ben ilk zamanlar “Pinhani” kelimesini adamın ismi zannetmiştim. Ne değişik isim felan diye düşünmüştüm Allah affetsin. Sonradan grup olduğunu piyasadan öğrendim.

İşte o grubun ve Kavak Yelleri dizisinin bilinen şarkısı “Beni Al” bu hafta dersimizin konusu olarak seçildi. Gitar çalmayı kolaylaştırıyor demiştim ya sebebi şu; şarkının ritmini çalmak çok basit. Ritmin yanına “4 akor” ekleyince gitar kendi söylüyor şarkıyı. O derece kolay. Beni Al şarkısını akor ritim ve şarkı sözleri ile ders haline getirdik ve sizler için hazırladık.

Konuyu dağıtmadan sizi şarkıyla, “Beni Al Akor” ritm ve şarkı sözleri ile baş başa bırakıyorum. Müzik dolu günler dileriz…