“Nilüfer” 1970 yılında bir derginin düzenlediği ses yarışması ile Türk Pop Müziğine adım attı. Yarışmayı İnternet araştırdığınızda bazı detayları da fark ediyorsunuz. Mesela Nilüfer o ses yarışmasında 1. oldu. Yarışmanın 6. olanı ise Sezen AKSU’ dur. Pekiii size bir soru daha. Bu yarışmanın jüri üyelerinden biri çok tanıdık bir isim. Bilin bakalım kim? Şöyle bir düşününce o dönemde hem jüri olacak kadar popüler hem de o günleri görerek günümüzde yaşamını sürdüren kim olabilir? Tabi ki Ajda PEKKAN  (Ajda abla saygılar).

Nilüfer yarışmada birinci olduktan sonra albüm yayınlamaya başladı ve iyi prodüktörler ile çalıştı. Pop müziğin gelişimi içerisinde yaklaşık 20 albümlük bir emeği vardır Nilüferin. Ve geldik “Erkekler Ağlamaz” şarkısına. Aslında şarkı son birkaç yıldır popüler. Daha doğrusu TEKRAR popüler oldu. Çünkü Nilüfer 1985 yılında yayınladığı albümde bu şarkıyı söylemişti. Nilüfer’ in çıkardığı DÜET albümü ile şarkıyı Şebnem FERAH ile söylemesi tekrar ve güzel bir şekilde hatırlattı.

Biz de “Erkekler Ağlamaz” şarkısını “gitar dersi” olarak hazırladık ve tüm detayları ile anlattık. Erkekler “Ağlamaz Şarkısı Akor” ritm ve şarkı sözleri ile sizlerin çalması için hem “Youtube Kanalımızda” hem de bu platformda paylaşıldı. Şarkıyı söyleyenler Nilüfer ve Şebnem Ferah gibi isimler olunca söyleyemem diye çekinmeyin. Ben bile söyledim be. Bak. Düşün. Ben bile. Siz de yaparsınız 🙂 Hadi o zaman. Sizleri “Erkekler Ağlamaz Akor” ritim ve şarkı sözleri ile baş başa bırakıyorum. Müzik dolu günler dilerim…