Günümüzün iyi niyet elçisi, çağımızın Robin Hood’ u “Haluk “LEVENT. Son zamanlarda AHBAP platformu ve twitter üzerinden sevenlerine yaptığı jestler ile tanıdığımız ADAM, yıllar öncesinde ne şarkılar yazdı, ne sözler ezberletti bir bilseniz.

1993 yılında “Yollarda” albümü ile Türk Rock Müzik piyasasına hızlı giriş yapan sanatçı, bir çok kesin tarafından beğenildi, sevildi ve dinlendi. Halen günümüzde yani bazı şarkılarının üzerinden 30 yıla yakın zaman geçse de hala çalıp söylüyoruz. Şarkıları güzel, çalması keyifli ve eskimiyor. Daha ne olsun. Hani gitar çalan birini görünce “Akdeniz Akşamları Çalsana hehe” diye şakasını yaptığınız şarkı var ya, hah o şarkı 1993 yılındaki albümden geliyor.

Buraya bir not düşmek istiyorum. Daha önce de söyledim hatta yazdım. Kişilerin inançları, dünya görüşü ve kökeni beni ilgilendirmiyor. Müzik kariyeri ve müzisyen tarafı bizim ihtiyacımız olan. Fakat geçmiş dönemde Haluk LEVENT’ in de yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılar vardı. Merak edenler kısa bir araştırma ile öğrenebilir. Madem hayatındaki olumsuzluklardan bahsettik olumlu olanları atlamayalım. Öğrencilere verdiği burslar, sosyal yardımlar, hayvanlar için yapılan fedakarlık ve çabalar, sevenleri için yaptığı küçük jestler ilgiyle takip ediliyor ve bir çok kesim tarafından seviliyor. Bunu da unutmayalım.

Gelelim konumuza. 1997 yılında çıkan Mektup albümü içerisinde yer alan “Aanlasana” şarkısı gitar dersimizin konusu. Şarkı güzel ve çalması da bir o kadar kolay. Anlasana şarkısı “akor” arpej ritim ve şarkı sözleri ile kanalımızda paylaşıldı. Bir umut bu yazının Haluk LEVENT’ e ulaşması için buradan da yayınladık 🙂 Elden ele link göndererek yardımcı olursak seviniriz. Kanalımıza misafir olup bir şarkısını söylese de ben de gitarımla eşlik etsem mesela… Neyse konu dağılmasın toparlayayım. Bu güzel insanın sevilen ve bilinen şarkısı “Anlasana Akor” arpej ritim ve şarkı sözleri ile yayında. Hadi başlayalım…