Bu sayfada AliFiru nun söylemiş olduğu “İhtilal” adlı parçasının gitar ile nasıl çalındığını, akorların nasıl basıldığını, hangi ritim ve arpejin kullanıldığını ve parçayla ilgili ufak püf noktaları görebileceksiniz.

Devamını oku...

Bu sayfada Manga nın söylemiş olduğu  “Dursun Zaman” adlı parçanın gitar ile nasıl çalındığını,akorların nasıl basıldığını, hangi ritim kullanıldığını ve parçayla ilgili ufak püf noktaları görebileceksiniz.

Devamını oku...

Bu sayfada Onur Can Özca’nın söylemiş olduğu “Hırka” adlı parçanın gitar ile nasıl çalındığını,akorların nasıl basıldığını, hangi ritim kullanıldığını ve parçayla ilgili ufak püf noktaları görebileceksiniz.

Devamını oku...

Eurovision şarkı yarışmasına katılan Mahzar Fuat Özkan üçlüsü, sahneye çağrılmak için anons edilirken “MFÖ” olarak çağırılır ve o günden bu yana grup MFÖ olarak bilinir.

Bireysel olarak incelendiğinde sahne başarılarının yanı …

Devamını oku...

90’ lı yılların en sevilen sanatçılarından biri ve aynı zamanda şarkıları ile döneminde gitar çalmayı sevdirmiş bir isim. Yaşar. Bu dersin konusu olarak her gitar çalanın tanıdığı ve büyük bir …

Devamını oku...

Badem grubu tahminlerime göre 2000′ li yılların başlarında müzik piyasasına girmişti. O dönem üniversitede öğrenciydim ve bahar şenliklerine badem grubunun geldiğini duyduğumda en önden yerimi almıştım. Yanılmıyorsam eğer Grup ilk …

Devamını oku...