Son zamanların en popüler erkek vokallerinden biri “Emir Can İğrek”. Gençlerin beğenerek dinlediği isim bu dersimizin konusu. An itibariyle 2,5 milyona yakın kişi tarafından dinlenen “Beyaz Skandalım” şarkısının akorları, ritimleri ve sözleri kanalımızda “gitar dersi” olarak yayınlandı.

Her zaman olduğu gibi akorlar özgün bir şekilde çıkarıldı. Yani herhangi bir siteden alınmadı. Ama sizler şanslısınız ben oturdum akorlarını ve ritimlerini çıkardım sözleri ile bir video hazırladık. Sırf siz çalın çalışın diye J

Şaka bir yana bazı şarkıların ritmlerini sitelerde bulmanız zor. Garip bir şekilde harflerle anlatıyorlar, ok işaretleri ile anlatıyorlar ama görüntü olmadan çözmeniz zor. Akorları da sitelerde bulursunuz ama doğru ya da yanlış olduğunu çalıp görmeniz gerekir. Ama biz hem çalıp söylüyoruz akorları doğrulamak için, hem de görüntülü olarak ritimleri de görüyorsunuz. Şarkı sözlerinden takip edip hatta isterseniz bu platform üzerinden çıktı da alabiliyorsunuz. Beyaz Skandalım şarkısı klipli olmadığı için sadece dinleyip çalmanız gereken bir şarkı ama neyse ki ders olarak hazırladık.

“Beyaz Skandalım Akor” ritim şarkı sözleri ve nasıl çalınır sorusunun cevabı ile burada. Müzik dolu günler diliyoruz…