Belki de Türkiye’ de en kaliteli orkestra, en kaliteli müzisyen ve sanatçılardan biridir Candan ERÇETİN. 1995 yılında yayınladığı “Umurumda Değil” şarkısı ile pop müziğe giriş yapan sanatçı, yaptığı çalışmalar ile kendini fazlasıyla sevdirdi. Hatta oynadığı bir film de olacaktı. Günümüzde yanılmıyorsam Galatasaray Lisesi’ nde Müzik Öğretmeni olarak çalışıyor. Eğitici tarafı bizim için hep motive edici olmuştur. 2004 ya da 2005 yılında -tam emin değilim- Erciyes Üniversitesi Bahar Şenlikleri’ nde canlı performansını izleme şansı yakaladım ve hem orkestrayı hem de kendisini çok beğendim.

“Yalan şarkısı” ile uzun süre gündemde kalan sanatçı, kına gecelerinin vazgeçilmezi olan “Yüksek Yüksek Tepelere” türküsünü de seslendirmiştir. Anlaşılacağı üzere hem türkü hem de popüler müzikte iddialı bir çizgi yakaladı.

“Anneler Günü” için hazırlanan bu videomuzda “Annem Annem” şarkısını seslendirdi ve “Anne” temalı şarkıların en çok bilinen ve izleneni Youtube da. Bizler de “Annem Annem” akorları nelerdir ritmi nasıldır diye düşünerek şarkı sözleri ile birlikte bir gitar dersi hazırladık.

“Annem Annem” şarkısı akorları ritimleri sözleri ve nasıl çalınır başlığı ile ders videomuz yayında. Müzik dolu günler diliyoruz…