Bir çok kişi tarafından eleştirilen ve bir çok kişi tarafından da sevilen bir isim bu dersimizin konusu. Ahmet KAYA. 90’ lı yıllarda siyasi eleştirilerin gölgesinde müzik kariyerine devam eden Ahmet Kaya, yayınladığı albümlerle, şarkılarla ve konserlerle kim ne derse desin çoğu kişi tarafından sevildi. Şarkıları ilgi ve beğeni ile dinlendi. Ses tonu ve konserlerindeki tavırları ile sevilen ismin “Kum Gibi” şarkısını detaylarıyla anlattığımız videomuzu yayınladık. “Kum Gibi” şarkısının akorları, sözleri, gitar ile nasıl çalınır içeriği ile sizlere hazırladık.

Ahmet Kaya’ nın siyasi kişiliği bazı İnternet ortamlarında ön planda tutulsa da Dikkat Müzisyen Var ailesi olarak hiçbir sanatçının kimliği, dünya görüşü ve inancını sorgulamak niyetinde değiliz bunu belirtmek isteriz. Kaya’ nın en çok sevilen şarkılarından biri Kum Gibi’ nin gitar dersini hazırlarken çalmaktan ve söylemekten çok keyif aldık.

Ahmet Kaya kadar söyleyemesek de çalmak ve şarkıyı dillendirmek eminim sizler içinde keyifli olacaktır. “Kum Gibi”  akorları nelerdir, hangi ritimle çalınır diye düşünüyorsanız ve bu sayfaya geldiyseniz doğru yerdesiniz. Sizi dersimizle baş başa bırakıyoruz. Müzik dolu günler diliyoruz…